Cera każdej pani, niezależnie od wieku, nie jest idealna. Nierzadko pojawiają się na niej niedoskonałości: zaczerwienienia, krostki, przebarwienia, popękane naczynka krwionośne czy zmarszczki pod oczami. Nie należy się tym jednak przejmować. Idealnie gładką skórę posiadają tylko niemowlęta i atrakcyjne aktorki na okładkach kolorowych czasopism.

Na rynku produktów kosmetycznych mamy obecnie bardzo dużą gamę produktów takich jak pudry w kremie, kremy koloryzujące, czy pudry w kamieniu, które pomogą nam ukryć na twarzy wszelkie zmiany. Dowolną krostę czy przebarwienie możemy szybko zasłonić, tylko musimy wiedzieć jak. Najważniejsze: musimy poznać jaki mamy rodzaj cery. Dla skóry suchej idealny będzie fluid nawilżający, natomiast dla tłustej – matujący. Kobiety z cerą mieszaną nie powinny wybierać fluidu rozświetlającego z drobinkami brokatu, bo ich skóra będzie się świecić z daleka, co wygląda nieestetycznie. Jeżeli mamy skłonności do alergii, infekcji, czy pękających naczynek krwionośnych – to również trzeba uwzględnić przy wyborze kosmetyku.

Podstawową regułą, jaką powinnyśmy się kierować przy wyborze pudru jest jego barwa. Jeżeli posiadamy bladą cerę, nie wybierajmy intensywnych barw, bo nasza twarz będzie kontrastować z naturalnym kolorem szyi. Jeśli zaś nasza karnacja jest ciemna, nie rozjaśniajmy jej jasnym fluidem, gdyż będzie to wyglądać zbyt nienaturalnie. Najlepszym rozwiązaniem będzie przetestować artykuł na sobie, zanim go kupimy. W tym celu warto przejść się do sklepu kosmetycznego albo apteki i poprosić o bezpłatne testery. Sklep z kosmetykami, rzadko oferuje darmowe próbki. Poszukujmy ich w aptece. Niejedna z nas uważa, że apteka to punkt, w którym zakupimy tylko leki. Jednak coraz większa liczba aptek posiada w sprzedaży bardzo dobre kosmetyki i to wcale nie w najwyższych cenach. Do tego w aptece zamówimy dermokosmetyki, więc nasz puder będzie na pewno bardzo dobrej jakości i na pewno nie uczuli nam skóry. Niezwykle ważnym jest, by nie używać tanich zamienników, bo możemy nabawić się alergii lub wyprysków.

Jeżeli zależy nam na niższych cenach, sprawdźmy, ile te same kosmetyki kosztują w aptece internetowej. Zazwyczaj ma ona większy wybór produktów niż pospolite apteki. Tanie leki, dermokosmetyki, produkty medyczne to tylko niektóre z propozycji takich aptek. A więc nim zdecydujemy się na puder w kremie przetestujmy jego jakość, cenę oraz barwę w zwyczajnym sklepie lub aptece, a zamawiamy w miejscu gdzie jest najtaniej. To optymalne rozwiązanie i moja podpowiedź jak kupować z głową najlepsze artykuły w niskich cenach.